Informazio-batzordeak

Informazio-batzordeak Osoko Bilkurak jorratu beharreko gaiak aztertzeko eta horien gaineko txostenak egiteko zeregina duten organoak dira, baina ez dute erabakitzeko ahalmenik. Batzorde horiei dagokie, baita ere, Alkatetzak, Gobernu Batzarrak eta eskuordetzeren bat duten zinegotziek egiten duten kudeaketaren jarraipena egitea.
Gaur egun, Mungiako udalak hiru informazio-batzorde iraunkor ditu:

Ogasun, Ondare, Antolakuntza eta Kontuen batzorde berezia.

EUSKO ALDERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
JOSE LUIS ELGEZABAL ORBE
NAGORE TORRE URETA
BAKARNE EGIA LARRAURI
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
SABIN ZUGAZAGA ELORDUI
AINTZANE ELORDUI ZURBANOBEASKOETXEA
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
IRATXE GÓMEZ DUARTE
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Herritarren batzordea.

EUZKO ALBERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
BAKARNE EGIA LARRAURI
NAGORE TORRE URETA
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
MARKEL DOMINGUEZ URIAGEREKA
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
AINTZANE ELORDUI ZURBANO-BEASKOETXEA
MAIALEN ZABALA ELORDUI
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
JORGE ORMAZABAL ROJAS
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Lurralde-batzordea.

EUZKO ALBERDI JELTZALEA – PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
ZIGOR URIARTE ORMAETXEA
IGOR TORRONTEGI GOIKOETXEA
MARKEL DOMINGUEZ URIAGEREKA
JOSE LUIS ELGEZABAL ORBE
BILDU-EUSKO ALKARTASUNA (EA) – ALTERNATIBA ERAIKITZEN (BILDU)
AINTZANE ELORDUI ZURBANO-BEASKOETXEA
IBAI ELORRIAGA ELORDUI
AGRUPACION ELECTORAL MONTE BERRIAGA - MONTE BERRIAGA HAUTESLE ELKARTEA
LUIS SOLAUN ARECHAEDERRA
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI – EUSKADIKO EZKERRA PSE-EE (PSOE)
IVÁN CALDERÓN FUENTE

Jai-Batzordea

Joan den urtarrilean Jai-Batzorde berria osatu zen 2017. urteko San Pedro jaiak antolatzeko.

 

Aurkeztu ziren elkarteetatik 10 aukeratu genituen Jai-Batzordea osatzeko. Eurek izango dute aurtengo jaietako programa prestatzeko ardura.

 

Hona hemen aukeratuak:

 

  • Antxon Barainka, Amilotx Mungiako Dantza Taldearen izenean.
  • Goio San Roman, Mungiako J.M. Arregi Abesbatzaren izenean.
  • Juan Martin Uriarte, Andui Mendigoizale Taldearen izenean.
  • Ane Arostegi Rodriguez, Mungia Igeriketa Taldearen izenean.
  • Eneko Ramirez, Mungia Rugby Taldearen izenean.
  • Amaia Bilbao, Txispeleta Eskaut aldearen izenean.
  • Gorka Agirrebengoa, Azken Zarata Rock Elkartearen izenean.
  • Begoña Gonzalez Gaubeka,  Danontzat Jubilatu eta Pentsinodunen Alkartearen izenean.
  • IIñaki Imatz, Mungiako Merkatari eta Ostalarien Alkartearen izenean.
  • Iraia Etxebarria, Ingule Gazte Asanbladaren izenean.

 


Batzordeak beranduenik ere maiatzaren 31n aurkeztu beharko dio egitarau-proposamena Mungiako Udaleko osoko bilkurari.